Jdi na obsah Jdi na menu
 


1. z nejvýznamějších faraonů byl Meni I. který připojil Horní Egypt do podoby jakýho známe dnes.

2. nejvýznamější faraon byl Ošešula III.  Vbudoval 1. hlavní město známé jako Tanis, také se vypráví, že při dobytí Jeruzaléma získal archu úmluvy a uložil ji do města.

3. nejvýznamější faraon byl Tutmos I. sjednotitel Horního a Dolního Egypta po rozdělení.

4. nevýznamější panovnice je Hačepsu, která byla sestrou Tutmose I. Stala se opatrovnicí Tutmosem II. který ji později zabil. (více se dozvíte v dalším spisu)

5. nejvýznamější panovník byl Seti II. také sjednotitel Dolního a Horního Egypta. Založení Karnatského chrámu.

6. Amenhote III. připojil k Egyptu jedno z největších území a také nechal vybudovat chrám memnonovi kolosy.

7. Amenhote IV. neboli Achnaton nejšílenější faraon v dějinách Egypta. (více se dozvíte v dalším spisu)

8. Tutnachámon byl syn Achnatona.

Na trůn nastoupil v 9 letech zemřel v 17 letech.

9. Ramsis, který se nechal přejmenovat na Ramsese I. Zavedl zákoník.

10. Ramses II. sjednotitel Horního a Dolního Egypta, sepsal smlouvu o sjednocení Egypta a o tom, že nikdy se již nesmí rozdělit. Vložil ho do chrámu Abu Simbel v Horním Egyptě.

11. Ramses III. byl velký stavitel, rozšířil nejvíce Karnak, také má jednu z největších hrobek v údolí králů, ale také rozkládal chrámy a paláce jiných panovníků jako např. Memnonovi kolosy. Také založil nové hlavní město Alexandreta. Po té vládly Ramsesové ještě velmi dlouho (12 generací)

12. Královna Kleopatra, manželka Ramsese XII.

13. Po té vládli kněží do doby než Egypt ovládli Osmané.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

tolik nesmyslů !!!!

(mirek, 14. 12. 2009 22:03)

Kdybych měl opravit veškeré chyby v tomto textu, tak bych tu byl do rána. Př:1. Meni spojil horní a dolní Egypt. dále 2.Šešonk o tenisu nikdy nejspíš ani neslyšel. navíc hlavním městem byly Theby. 3.královna HATŠEPSUT připravila nevlastního syna o trůn. Amenhotep nenechal postavit chrám Memnonovy kolosy! Kolosy jsou pouze sochy zbylé po zničeném chrámu zasvěcenému bohu slunce. Dále ACHNATON nebyl šílený! Jen měl jinou představu o životě a bohu v Egyptě. Tutanchamon původně Tutanchaton nastoupil na trůn v 7 letech a zemřel v 19 letech. RAMSES II má v údolí králů největší bohatě malovanou hrobku. Jsou zde opomenuty velké královny Faraonky TY byly velmi kontroverzní co se týče vlády v Egyptě. Nevím kdo to vše napsal ale má opravdu veliké nedostatky co se týče historie Egypta! RADA: chce to vzít knhy a studovat a studovat.